BETTANNIER Albert

DE OPENBARE VEILING

Olieverf op doek: 81,3 x 100,3 cm
Gesigneerd en gedateerd '1921' linksonder

Schilder van historiestukken, portretten en genretaferelen.

Albert Bettannier was een leerling van Henri Lehman, Diogène Maillart en Isidore Pills. Hij stelde vanaf 1881 regelmatig tentoon op het Salon van Parijs. Hij won er het eerste jaar een eervolle vermelding en in 1885 een medaille van de derde klasse. In 1901 werd hij benoemd tot Chevalier in het Légion d’Honneur.

Hij was een schilder die streefde naar het opnieuw in bezit nemen van in de oorlog verloren land en eer en zijn schilderijen waren er op gericht om het patriottisme na de nederlaag van 1870 te herstellen.

Periode:
Metz 1851 - 1932
Franse School

Musea:
Metz

Literatuur:
E. Bénézit, "Dictionary of Artists", Parijs 2006, Vol. 2, p. 384.